ciekawostki - Rescold klimatyzacja i chłodnictwo Tarnów

Przestrzegamy! przed stosowaniem rur wodnych w instalacjach klimatyzacyjnych i chłodniczych. Rury chłodnicze różnią się od wodnych wieloma szczegółami. Przy produkcji rur chłodniczych używa się oleju syntetycznego, takiego jaki jest w urządzeniach z którymi współpracują a na zakończenie są czyszczone i wytrawiane. Różnią się definitywnie składem chemicznym wytopu w stosunku do rury wodnej co pozwala osiągnąć certyfikat 41,5bar. Z tych powodów rury miedziane zawsze będą droższe od wodnych.

Skutkiem stosowania rur wodnych w układach chłodniczych mogą być: mikropęknięcia i stopniowy ubytek czynnika chłodniczego, możliwość wprowadzenia wody do układu ze skutkiem zakwaszenia ,aż do uszkodzenia sprężarki. Rury wodne nie są zamykane tak jak rury chłodnicze więc może znajdować się w nich kurz, brud, woda. Jeżeli zależy nam na układach chłodniczych sterowanych najlepszą automatyką to poważnym błędem będzie stosowanie brudnych rur. Przy zakupie rur chłodniczych powinno zwracać się uwagę na to czy są zaślepione oba końce i czy jest na niej norma EN 12735-1.
 

 

Zapraszamy do współpracy!

Tomasz Ziobro, klimatyzacja Kraków, klimatyzatory Tarnów, chłodnictwo Tarnów, klimatyzacja Kraków, klimatyzacja Stalowa Wola, Rzeszów montaż klimatyzacji, agregaty chłodnicze, części zamienne AGD, Sinclair, Fujitsu, klimatyzacja Rzeszów, klimatyzacja Sanok, klimatyzacja Stalowa Wola